Добре дошли, Гост
Потребителско име: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1

TOPIC: ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ

ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ 26 Дек 2011 16:25 #1

• sandra
  • sandra's Avatar
  • Извън линия
  • Начинаещ
  • Публикации: 6
  • Благодарности 2
Не бях се замисляла сериозно за повишения риск при високи стойности на холестерола, но напоследък говорих с моя близка, която пие лекарство за холестерола от години и след като се зарових в нета и се осведомих, се оказа че имам сериозни основания за безпокойство. Отидох при ендокринолог и ми направиха ново изследване - стойността беше 7,5. Прочетох в един форум, че някои са свалили холестерола с ябълков пектин и ленено семе. Започнах и аз да ги прилагам и след около месец наново направих изследване. Но този път резултатът беше 7,6. Никакъв ефект от прилаганите от мен средства. Не се решавам да пия статини, които свалят холестерола, защото при 12 процента от пациентите се наблюдава увреждане на черния дроб.Освен това в листовката на лекарството, което купих, пишеше, че има риск от разпадане на мускулите, което ме ужаси и реших да не го пия в никакъв случай. Посъветвах се с личната лекарка и тя ми препоръча ленено масло, да приемам чесън с кисело мляко и канела. Освен това ми връчиха една листовка с ограничения за диета, която , струва ми се е по-строга, отколкото при диабед. Дали имам шанс да се справя с високия холестерол, без да взимам вредните статини, как мислите?
Администраторът на този форум е забранил публичното писане в него.

Отговор: ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ 26 Дек 2011 18:01 #2

• д-р Георгиев
  • д-р Георгиев's Avatar
  • Извън линия
  • Модератор
  • Публикации: 287
  • Благодарности 38
При едни гранични стойности може и да се оповавате на алтернативни методи като оцет и ленено семе, но в случая стойностите са притеснителни. От значения са ест. и нивата на LDL и HDL холестерол, както и общия холестерол, които Вие не сте упоменали.

Статините са опасни основно за пациенти с чернодробни увреждания - вие имате ли такива?

Освен това състоянието Ви ще се следи периодично от лекуващия лекар, който чрез лабораторни изследвания може да диагностицира проблема в неговото начало и обратимост.
Моята цел не е да Ви подтиквам към определена терапия, а да се вслушате по-внимателно в съветите на лекуващия специалист.

Освен това трябва да се коригира основното състояние, което е довело до този висок холестерол. Какъв ендокринологичен проблем имате?

Отговор: ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ 27 Дек 2011 13:07 #3

• sandra
  • sandra's Avatar
  • Извън линия
  • Начинаещ
  • Благодарности 2
Благодаря Ви за бързия отговор, д-р Георгиев. Аз имам 2 възела на щитовидната жлеза, но хормоните са в норма. Освен това имам киста на черния дроб. Не са анализирани отделно стойностите на HDL и LDL, а само общо холестерол.

Отговор: ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ 27 Дек 2011 17:24 #4

• Vasilec
  • Vasilec's Avatar
  • Извън линия
  • Здравен гуру
  • Публикации: 302
  • Благодарности 42
А на каква възраст сте и какви са стойностите на TSH, FT3 и FT4.
Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.

Отговор: ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ 28 Дек 2011 15:19 #5

• sandra
  • sandra's Avatar
  • Извън линия
  • Начинаещ
  • Благодарности 2
Аз съм на 54 г. - на тази възраст вече заболяванията започват да се увеличават. Резултатите от хормоните са следните :TSH - 1,35 , FT4 - 1,3 .

Отговор: ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ 28 Дек 2011 21:24 #6

Резултатите са Ви добри :)
  • Страница:
  • 1
Модератори: д-р Георгиев
Време за създаване на страницата: 0.391 секунди
Protected by R Antispam