Болест на Пертес (perthes)

• Статия
  • Topic Author
  • Посетител
12 Фев 2010 19:37 #1 от Статия
Статия created the topic: Болест на Пертес (perthes)
  • Денислав Пламенов Петров
  • Посетител
01 Окт 2014 20:54 #2 от Денислав Пламенов Петров
искам да попитам на 20 години съм на 5 ми откриха тази болест ... и мисля че вече съм след 2 или 3 стадий .. имам скъсяване на левия крак и е по слаб от другия и когато се натовари повече почва да боли и ме е страх че мисля че може и на десния да се прехвърли :(
  • Коди Мартин
  • Коди Мартин's Avatar
  • Модератор
More
24 Ное 2014 21:11 #3 от Коди Мартин

Денислав Пламенов Петров писа: искам да попитам на 20 години съм на 5 ми откриха тази болест ... и мисля че вече съм след 2 или 3 стадий .. имам скъсяване на левия крак и е по слаб от другия и когато се натовари повече почва да боли и ме е страх че мисля че може и на десния да се прехвърли :(

Здравейте,
късно виждам въпросът Ви. Като цяло Болестта на Пертес засяга само единия крайник, както можете да прочетете и в самата статия.
Ако имате някакви притеснения винаги можете да се консултирате със специалист и заедно да разисквате проблема и евентуалните бъдещи прояви.

Поздрави.

"За учения, който е живял с вярата си в силата
на разума, историята завършва като лош сън. Той е изкачил планини от невежество,
вече всеки миг ще покори най-високия...
  • Марин Кръстев
  • Посетител
14 Окт 2015 21:22 #4 от Марин Кръстев
Благодаря за статията,ясна,кратка и прегледна.Обаче ако човек стигне до вашият сайт,то той не е на възраст между 4 и 12 години,и следователно интересите му са във много по широк спектър и перспектива!От личен опит знам , че това е болест от самото раждане-до самата смърт!Независимо как човек излиза преболедувал,дали със лека,средна или тежка степен на увреждане; се налага да живее,липсва информация как и по какъв начин?Аз съм на 64г.,не съм пенсионер, безработен съм,и питам мога ли с тази болест и останалите кокали да отида на ТЕЛК.Няма повече място,затова Бъдете здрави!!
  • Алекс
  • Посетител
10 Мар 2017 21:08 #5 от Алекс
Имам един въпрос. Сега съм на 15 години, когато бях на 5 ми отриха Бплестта на Пертес, а сега имам проблем с лявата китка. Имам снимка и там пише, че имам Остиопероза на костите около ставата и искам да питам дали Болестта на Пертес може да има нещо общо с това.

Благодаря предварително! :)
Създадено с Kunena форум