Бързо сваляне и качване на килограми едновременно

• AtanasPachov
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
23 Сеп 2017 18:16 #1 от AtanasPachov
AtanasPachov created the topic: Бързо сваляне и качване на килограми едновременно
Здравейте !
Още от малък си го имам това - Когато не ям нищо, свалям по няколко килограма на ден. Когато ям малко повече, качвам по 3кг на ден. Какво се изразява това : изразява се в това, че на един ден когато хапна малко повече, на следващият ден имам видимо понатрупване на мазнини в областта на корема, и кантара показва 3кг нагоре. Когато обаче един ден не ям почти нищо, на следващият ден съм с 2-2.5 кг. надолу и изглеждам видимо по-слаб.
Та, качвам и свалям много бързо. Много ми е плаващо теглото, по-точно казано.
Това досега успявах да го компенсирам с повече спорт, но изминалата зима се залежах повечко, храненето беше малко над нормалното, но все пак не е преяждане - за 3 месеца качих 22кг, като спортувах когато можех, но беше 2 пъти в седмицата.
След това през април месец реших да сваля някой килограм, като се подложих на гладуване. За близо 2 седмици свалих 8кг.
Паралелно с това, не мога да натрупам мускулна маса. Какво имам предвид : Когато спортувам и бягам дори малко, да речем 1 час, на следващият ден мускулът на крака ми/прасеца/ е видимо изпъкнал и нарастнал, като обем, но когато не спортувам 2-3 дена се смалява ужасно и го чувствам доста по-слаб. Същото се отнася и за бицепсите, и за гръдните мускули.
Килограмите ги следя с два кантара - и нещата са еднакви.

Това нещо е ужасно и не мога да си контролирам теглото. Кажете ми от какво може да е това ? Нарушава ми качеството на живот.
Иначе, от малък съм със затлъстяване, което го контролирах с повечко спорт, иначе по едно време бях станал екстремно дебел. Сега съм 91кг., на 1.70 ръст. Зимата бях стигнал 99кг.

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

More
25 Сеп 2017 18:52 #2 от Vasilec
Мазнини няма как да са за 1 ден качени, повярвайте ми. Това по-скоро е ефект на задържане на течности след преяждане и така ви се струва, че сте омазнен. Това се дължи на повишените нива на гликоген, които са осмалатично активни и обичат да се "заобграждат" с вода.
Вече за 3 месеца - 22 кг са си маса, а маса се качва на маса.

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.

More
25 Сеп 2017 18:56 #3 от Vasilec
Истината е в постоянството. Няма как да се случат от 1 ден. Например прасецът ви, след тренировка той е по-богато кръвоснабден и се "нацепва", както обичат да се изразяват любителите на фитнеса. След 1 ден обаче кръвния приток се нормализира. Освен това при мускулна треска и стрес върху мускулната клетка се натрупва метаболита млечна киселина, който също води до задръжка на течности, но тези неща са обратими и не се свързват с трайно покачване на тегло.
Поздрави!
Василец

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.

Създадено с Kunena форум