Болна ли е щитовидната жлеза

• Тонита
  • Автор на темата
  • Офлайн
  • Начинаещ
Повече
11 Ное 2018 17:43 #1 от Тонита
Тонита създаде темата: Болна ли е щитовидната жлеза
Здравейте, тsh ми варира постоянно. През 2 месеца го меря, а резултатите последните 4 пъти са 8,1 , 2,2 , 4,5 , 6,5. Другите два хормона са ми в норма. Изследвах антитела ТАТ и МАТ и те са в норма. За сега не приемам лекарства. Минах и на ехограф, нищо притеснително. Какво значи това, че само този хормон варира и трябва ли да приемам лекарства?Възможно ли е симптомите, които ще изброя да са от това? Депресия, безсъние, ям, а леко отслабнах, страшен косопад, висок пулс?Благодаря предварително!

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

Повече
12 Ное 2018 18:17 #2 от Д-р Кабакчиева
Здравейте! Да, възможно е симптомите Ви да са обусловени от нарушена функция на щитовидната жлеза. Съветвам Ви да направите ново изследване на ТСХ в една от следните лаборатории - Цибалаб, Бодимед, Александровска, Пролаб. Възможно е изброените вариации в нивата да се дължат на лабораторни грешки. Едва след потвърждаване на някакво нарушение във функцията може да е необходимо започването на лечение и то назначено от ендокринолог.

Д-р Кабакчиева, специализант в Клиниката по ендокринология, УМБАЛ "Александровска"
Благодарили потребител(и):: Тонита

• Тонита
  • Автор на темата
  • Офлайн
  • Начинаещ
Повече
13 Ное 2018 10:11 #3 от Тонита
Всички изследвания съм правила в една и съща лаборатория Синево. Единствено тсх варира. Много странно. Не трябва ли и в другите два хормона да има някакво раздвижване или антителата? Приятелка с подобни проблеми ми препоръча да си изследвам и кортизола. Нужно ли е според Вас и какво общо има с щитовидната жлеза? Благодаря!

Повече
14 Ное 2018 14:08 #4 от Д-р Кабакчиева
Лекарства като Еутирокс или Л-Тироксин не сте приемала и не приемате?

Д-р Кабакчиева, специализант в Клиниката по ендокринология, УМБАЛ "Александровска"
Благодарили потребител(и):: Тонита

• Тонита
  • Автор на темата
  • Офлайн
  • Начинаещ
Повече
18 Ное 2018 21:44 #5 от Тонита
Не, никакви лекарства не пия за щитовидната жлеза все още. Благодаря!

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум