проблеми с щитовидната жлеза

• Sofia_74
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
21 Май 2011 20:21 #1 от Sofia_74
Sofia_74 created the topic: проблеми с щитовидната жлеза
Здравейте!!!
Моля за ясен отговор и съвет от вас специалистите. На 37 години и имам проблем. През месец април при един профилактичен преглед по друг повод личната ми лекарка ме прехвърли към специалист по ендокринология за щитовидната жлеза, защото съм имала сърцебиене.
Правиха ми изследвания на хормона на щитовидната жлеза със съмнение за гуша. при резултатите имаше съвсем малко увеличение, което според лекарката може да се дължи като резултат от минала инфекция. Гледа ме и на ехограф и така отпаднаха и съмненията за болест на Хашимото.
Сега обаче забелязвам лека подутина отляво точно под лявата сливица и това ме притеснява. появи се след като една вечер ме намокри дъжда и след това пих студена кола и с този довод се успокоявам. Възможно ли е това да е някаква реакция на настинка, която не може да избие, ако изобщо има такова нещо. Честно да ви кажа дори си мисля, че сливиците ми са подути, като си гледам гърлото, но не е зачервено.
Моля ви посъветвайте ме нещо. благодаря ви. ако някой е имал подобен проблем нека ми пише какъв е бил изходът и как си е помогнал.

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

More
21 Май 2011 21:13 #2 от Vasilec
Re: проблеми с щитовидната жлеза
Вероятно се касае за подут лимфен възел. Ако до 1 седмица не се появят признаци, че намалява подутината, се консултирайте със специалист - УНГ или ендокринолог в зависимост от оплакванията и препоръките на личния.

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.
The following user(s) said Thank You: Tsetsa

• tsetso
  • Посетител
23 Май 2011 07:11 #3 от tsetso
Re: проблеми с щитовидната жлеза
Възлите обичайно не се развиват от днес за вчера, а още по-малко - след настинка. Най-вероятно се касае за увеличен лимфен възел - все пак шията е богат на ЛВ или сливицата е надута. Би трябвало да мине до няколко дни.

More
04 Мар 2015 07:31 #4 от Marko Marko
Имам ниски стойности на хемоглобин-8.9 и желязо-6.4. По искане на личния ми лекар се консултирах с гинеколог, заради обилния ми месечен цикъл. Според него това е основателна причина за ниските ми стойности. Бях и на ендокринолог, който установи, че нямам проблем с щетовидната жлеза. Пия масло от вечерна иглика, фолиева киселина и желязо на таблетки. След два месеца прием хемоглобина ми се покачва бавно(вече е 9.3), но това което ме притеснява е, че стойностите на желязото падат(5.4).Към какъв специалист трябва да се обърна за допълнителни изследвания?

FSL:

• д-р Георгиев
  • Посетител
10 Мар 2015 17:32 - 10 Мар 2015 17:34 #5 от д-р Георгиев
Малко вероятно е такива стойности да се дължат единствено на обилна менструация. Трябва да се изясни допълнително вида анемия чрез допълнителни изследвания. Обърнете се към хематолог.
Последна промяна: 10 Мар 2015 17:34 от tsetso.

More
17 Юли 2015 21:52 #6 от soniaboneva
Здравейте, отдавна имам хипотероидизъм и и преди съм имала страховити резултати, но при норма за тсха 4.2 аз имам не 0.100 а само 100 !? Ендокриноложките където и да попитам са в отпуск. Затова пиша тук. Еутирокс пия попринцип 25 мг ? Мнение?

• Д-р Кабакчиева
  • Посетител
17 Юли 2015 23:21 #7 от Д-р Кабакчиева
Здравейте!
Вероятно от много дълго време сте на тази доза Еутирокс и не сте изследвали TSH. Необходимо е дозата на медикамента да се увеличи. Предвид това, че не съм запозната с възраст, тегло и други заболявания, бих ви препоръчала да започнете да приемате по 50 мкг дневно за 1-2 седмици с тенденция за плавно покачвате дозата. При първа възможност посетете вашия ендокринолог, за да определи каква ще е последващата доза, на която ще се качите до достигане на заместителната.
Успех!

More
18 Авг 2016 02:59 #8 от анита
Здравеите. Имам страшно много наднормено тегло и нерви; не спя добре и по малко, за 1 година напълнях 40 килограма а през 2014 свалих 48, свалям бавно и качвам много бързо. Живея в Испания и ако някой хвали лекарите тук се е объркал. Преди 6 год. ендокринолог Др Бенова гр Ст.Загора ми изписа Л Тироксин. През сл 6 месеца пиех и добре, но започнаха проблемите.....Тук според лекарите ми няма нищо.Изследват TSH и ако е в нормата не правят повече изследвания, не можеш да си купиш лекарство нито да ти регулират дозата. Не правят екография......ужас.Направих изследване на tsh 7.1 при норма от 0.3 -4.2 и не искат да ми дадат час при ендокринолог понеже,,ми няма нищо и съм здрава като вол,,.....проблема е наднорменото тегло и не зная какво да направя.Тегло 139. Моля за съвет......Казват че има разлика в стойностите в зависимост от страната...Предварително благодаря

• Д-р Кабакчиева
  • Посетител
18 Авг 2016 23:48 - 18 Авг 2016 23:50 #9 от Д-р Кабакчиева
Здравейте!
Хипотиреоидизмът би могъл да има отношение към телесното тегло, но във вашия случай едвали само той играе роля. Обърнете внимание на начина си хранене и двигателната активност. Препоръчително е редовното хранене на по-малки порции и поне 3 пъти седмично бързо ходене, доколкото имате физическа възможност. Добре е да направите ОГТТ - това изследване е обременяване с глюкоза с изследване на кръвната захар и нива на инсулин трикратно в рамките на 2 часа. Имайте предвид, че при такива килограми, най- ефективният начин за сваляне на тегло е оперативният, така наречената бариатрична хирургия. Обърнете се към ендокринолог при престой в България,като бих ви насочила към лекарите от Александровска болница.
Успех!
Последна промяна: 18 Авг 2016 23:50 от Д-р Кабакчиева.

More
01 Ное 2016 14:40 #10 от anason
Здравейте, на 36 години съм спортувам 5 или 6 пъти седмично като редувам кардио и силови тренировки. Храня се правилно и килограмите ми не помръдват (висока съм 157 и тежа 62 кг) зная, че не са много, но преди раждането тежах 50, а не полагах никакви грижи за себе си. Правих през последната година 3 изследвания на хормони. ТСХ или е с 1 под горна граница или с 1 над нея. Възможно ли е това да е проблемът с килограмите. Лежах за изследвания в ИСУЛ и явно при толкова малка разлика няма да ми обърнат внимание. Трябва ли да изчакам да стана 100 кг и да ми поникне брада? Ако е възможно да ме насочите към добър ендокринолог, на който да му се занимава с такива като мен ще съм благодарна.

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум