Мнооого високи стойности на TSH

• jijipop
  • jijipop's Avatar Автор на темата
  • Офлайн
  • Начинаещ
Още
06 Ян 2012 07:34 #1 от jijipop
jijipop създаде темата: Мнооого високи стойности на TSH
Здравейте! През лятото посетих кардиолог с оплакване от аритмия и повишаване на телесното тегло. Той ме насочи към ендокринолог и при направените изследвания се оказа, че TSH е 20.1, а холестерола е 7.8. Изписаха ми Еутирокс 50 мг. Пих го 2 месеца и отидох на контролни изследвания. Оказа се, че холестерола е паднал до 6.7, но и TSH е под нормата- 0.1 и ми спряха Еутирокса. Преди две седмици реших да си направя нови изследвания, понеже се подувам, продължих да качвам килограми, безсъние и др. неприятни неща. Ужасих се - TSH- 75, а холестерола 9.3. Започнах пак с Еутирокса, този път на своя глава, но все пак се обадих и на личната лекарка. Ще видя след месец какъв ще е резултата, но ми се ще и някакво друго мнение. Благодаря предварително!

Моля Вход или Регистрация, за да отговорите в темата.

Още
06 Ян 2012 08:41 #2 от д-р Георгиев
д-р Георгиев отговори в темата: Отговор: Мнооого високи стойности на TSH
Какво Ви отказа да посетите този път специалист? Подобни персистиращи стойности на TSH крият риск от усложнения и консултация със специалист е задължителна! Освен това трябва да се постави диагноза, ако такава все още няма, за да се проведе адекватно лечение.

Д-р Цветослав Георгиев, специализант в Клиника по ревматология, УМБАЛ "Св. Ив. Рилски"
Не отговарям на лични съобщения, а само на коректно зададени теми във форума.

• jijipop
  • Офлайн
  • Начинаещ
Още
06 Ян 2012 11:47 - 06 Ян 2012 11:51 #3 от jijipop
jijipop отговори в темата: Отговор: Мнооого високи стойности на TSH
При предишните ми посещения при лекаря се оказа, че единственото, което направи той е да пусне изследването и да изпише Еутирокса, а резултат мога да очаквам най-рано след месец и половина. Понякога щитовидната жлеза се "отключвала", и после пак "блокирала". Това беше обяснението на лекаря за стойностите под нормата след приема на хормона. Е, тя май пак се е заключила. Истината е, че нямам много доверие на лекаря, при който бях. А ми го препоръчаха като добър в Стара Загора. Пропуснах да кажа, че диагнозата беше типично Хашимото.
Последна промяна: 06 Ян 2012 11:51 от jijipop.

Още
06 Ян 2012 15:38 #4 от д-р Георгиев
Все пак моето мнение е да потърсите консултация с ендокринолог, било с този или друг лекар. Състоянието следва да подлежи на лечение и контрол от специалист.

Д-р Цветослав Георгиев, специализант в Клиника по ревматология, УМБАЛ "Св. Ив. Рилски"

Още
06 Ян 2012 19:57 - 07 Ян 2012 07:58 #5 от Д-р Кабакчиева
Д-р Кабакчиева отговори в темата: Отговор: Мнооого високи стойности на TSH
Абсолютно съм съгласна с мнението на Д-р Георгиев. Тиреоидитът на Хашимото, каквато диагноза Ви е поставена, в крайния си стадий стига до хипофункция на щитовидната жлеза и това състояние изисква приемане на щитовидни хормони от вън ( т.е. под формата на медикаменти)понякога до края на живота. В това няма нищо страшно, а напротив нелекуването крие риск от сърдечно-съдови заболявания ( именно защото се повишава холестерола и има риск от атеросклероза). Вземете направление от Вашия лекар и направете консултация с ендокринолог, защото е необходимо да се направи контрол на лечението Ви, а не то да се самоназначава и самоспира:) Успех!
П.С. Вашият ендокринолог правилно Ви е казал, че понякога щитовидната жлеза се отключва и заключва ( това е типично за тиреоидита на Хашимото), но при Вас вероятно няма да може да мине без прием на лекарства. Добре е и да направите ехография на жлезата.

Д-р Кабакчиева, специализант в Клиниката по ендокринология, УМБАЛ "Александровска"
Последна промяна: 07 Ян 2012 07:58 от Д-р Кабакчиева.

• jijipop
  • Офлайн
  • Начинаещ
Още
07 Ян 2012 16:49 #6 от jijipop
Благодаря за отговорите. Не ме разбирайте погрешно, аз така или иначе ще отида на лекар, но нека да мине поне месец с Еутирокса. Дори да отида сега, те няма да ми пуснат изследвания, а ще ползват моето от края на декември. Интересува ме какво още трябва да се изследва, освен TSH. А и докато се рових в нета, четох и за така наречената импулсна терапия. Какво е вашето мнение за тази терапия?

Още
07 Ян 2012 17:46 #7 от Д-р Кабакчиева
Обикновено TSH е достатъчен показател. Не ми е известна тази импулсна терапия. Дайте повече информация какво сте чел:)

Д-р Кабакчиева, специализант в Клиниката по ендокринология, УМБАЛ "Александровска"

• jijipop
  • Офлайн
  • Начинаещ
Още
08 Ян 2012 12:50 #8 от jijipop
Импулсната терапия е лечение чрез "болка" /това не ми беше много ясно, но стимулирало жлезата да проработи/ като се цепва леко небцето.
selenabg.com/index.php/2008-07-29-08-06-...-08-24-12-02-49.html
В различни форуми четох за него, както и за лечение с пчелни продукти. Аз започнах да пия сутрин прополис 30%, така или иначе няма да ми навреди, най много да ми засили имунната система :) .

Още
08 Ян 2012 18:36 #9 от д-р Георгиев

jijipop писа: Импулсната терапия е лечение чрез "болка" /това не ми беше много ясно, но стимулирало жлезата да проработи/ като се цепва леко небцето.
selenabg.com/index.php/2008-07-29-08-06-...-08-24-12-02-49.html
В различни форуми четох за него, както и за лечение с пчелни продукти. Аз започнах да пия сутрин прополис 30%, така или иначе няма да ми навреди, най много да ми засили имунната система :) .

Това ми се струва меко казано несериозно.

Следните потребител(и) са благодарили: jijipop

Още
08 Ян 2012 21:07 #10 от Д-р Кабакчиева
Здравейте! Мисля, че е ясно, защо не разбирате какъв е смисъла на този вид "лечение". Това аз го определям като шарлатанство ( извинявам се, но си е самата истина) и не смятам да го коментирам.
В медицината на нивото, на което е достигнала досега( защото тя е една постоянно развиваща се наука) е познато само едно лечение на тиреоидита на Хашимото в стадия му на хипофинкция (проявяващо се с високи стойности на TSH), а именно заместително лечение с тиреоидни хормони. Пак ще кажа, че е добре да се направи ехография на щитовидната жлеза от ендокринолог.
Относно прополиса - той наистина е много полезен продукт и наистина няма да ви навреди:)
Опитах се да бъда ясна и изчерпателна, надявам се да е било така:)

Следните потребител(и) са благодарили: jijipop

Модератори: д-р Георгиев
Време за зареждане: 0.203 seconds
Създадено с Kunena форум