Мнооого високи стойности на TSH

• nina_plamenova
  • Начинаещ
More
04 Май 2017 11:50 - 04 Май 2017 12:33 #21 от nina_plamenova
Привет!
Започвам с това на 28 г съм. След двумесечно закъснение на месечния цикъл направих изследване на хормоните ( които са в
референтните си стойности) включително и TSH, остана само прогестерона но чакам времето в което трябва да се изследва и естроген който е пропуснат. Стойността на TSH обаче е 3.3, имам завишаване на теглото и отпадналост. Часът ми при ендокринолог е след 2 седмици та искам да Ви попитам има ли нещо обезпокояващо и какви други допълнителни изследвания да направя, за да не губя допълнително време. Благодаря предварително!

П.С Забравих да спомена пъпки в областта на челюстта и повишено окосмяване.
Последна промяна: 04 Май 2017 12:33 от nina_plamenova.

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• д-р Георгиев
  • Посетител
05 Май 2017 14:22 #22 от д-р Георгиев
Стойността 3.3 предполагам е в реф. граници за вашата лаборатория? Не виждам място за безпокойство. По преценка на лек. ендокринолог може да се направи ехография на щит. жлеза.
Въпреки това не виждам да има връзка с вашите оплаквания.

• nina_plamenova
  • Начинаещ
More
10 Май 2017 11:07 #23 от nina_plamenova
Благодаря за отговора!

More
31 Май 2017 17:03 #24 от Деница
Здравейте преди два дена си пуснах изследвания и те са следните
ТАТ - 10.81 IU Референтни стойонсти до 115
МАТ - 8,38 IU Референтни стойонсти до 50 г. до 35
TSH - 8.43 IU Референтни стойонсти 0.4-4.0 Хормона който ми е завишен

FSH - 5.3 IU
Estradiol - 94.62 IU
LH- 5.8 IU

На 25 г. преди два месеца изживях силен стрес дали може да е повлиял на стойоностите.След 1 седмица имам час при ендокринолог, нямала съм оплаквания до сега. Освен че след стресът имах забавяне на месечния цикъл с 40 45 дни.Това ме накара да се изследвам

• Д-р Кабакчиева
  • Посетител
01 Юни 2017 22:59 #25 от Д-р Кабакчиева
Здравейте, Нина!
Какви килограми и ръст сте и къде е повишеното окосмяване? Това първо закъснение на цикъла ли Ви е?

• Д-р Кабакчиева
  • Посетител
01 Юни 2017 23:06 #26 от Д-р Кабакчиева
Здравейте, Деница!
От тези изследвания мога да кажа, че имате хипотиреоидизъм. Антителата са в норма, но все пак е добре да се види ехографски щитовидната жлеза. Предвид възрастта Ви е удачно при тази стойност на ТСХ да се започне лечение, но това трябва да се прецени от лекар след провеждане на преглед!
Първо закъснение на менструалния цикъл ли Ви е?

More
05 Юни 2017 15:08 - 05 Юни 2017 15:38 #27 от didi70

Прикачен файл:

Име на файл: h37c0fac.txt
Размер: 1 KB

Здравейте, на 47 години съм, висока 162 см, 52кг. От 16 години съм с Хашимото и от 6-7 месеца не съм добре. Зрението ми отслабва, менструацията ми вече е на 26 дена, а винаги е била през 31-33 дни. Вие ми се ужасно свят и ме болят двете тазобедрени стави и лакътя на лявата ръка. Бях на невролог, изписа ми темпалгин и мидокалм и при контролния преглед, като му казах че нямам подобрение ми каза, че е от ЕГН-то. Да не спортувам нищо , за да не се повредя напълно и да си охкам до живот. Ходих и на очен-вторична глауокома, изписа ми капки за очното налягане и нови очила, повишила съм диоптъра за четене и се оказа че не виждам вече добре и надалече. Личния лекар ми каза, че световъртежа ми е от мензиса и от това че пуша. Реших да си направя изследвания сама. Тхс ми беше в норма-1,5(30.03.17г.). Започнах диета, в която спрях сладките храни, газираните и алкохолните напитки и всичко с глутен. Пих един месец витамин Д3, защото беше доста под нормата в изследванията. Преди една седмица намалих ЕЛ тироксина от 100 ма 50мг , както правя всяко лято и днес направих контролен ТХС, който се оказа 69,88. Не знам възможно ли е само за седмица да се покачи така. Никога не съм била с толкова висок ТСХ, даже и когато съм правила проби преди години и не съм си пила Лтироксина с месеци. Имам час за ендокринолог, но въпроса ми е по-скоро за болките в ставите и проблемите с очите. Имат ли връзка с Хашимото и правилно ли е да не ям хляб и всичко съдържащо глутен и захар съдържащи храни.
Прикачени файлове:
Последна промяна: 05 Юни 2017 15:38 от didi70.

More
08 Юни 2017 07:27 #28 от tsetso
Необходимо е наистина да се коригира ТСХ, ако персистират ставните оплаквания, правилният специалист, който трябва да посетите е ревматолог. Не е възможно за 1 седмица толкова много да се повиши ТСХ , най-вероятно са недостатъчни били тези дози Л-тироксин на първо време.Може и да грешите с прием на храна и кафе в непосредствена близост, което намалява резорбцията на медикамента.

Административен профил.

• Д-р Кабакчиева
  • Посетител
08 Юни 2017 07:47 - 08 Юни 2017 07:48 #29 от Д-р Кабакчиева
Здравейте! От изследванията, които се приложили имате известна дислипидемия, но все пак доста добър HDL, което е добре и ниски нива на витамин Д. Хашимото ви е в хипотиреоидна фаза, което означава, че трябва да се лекувате с Л-Тироксин. Изследваният ТСХ е съвсем в норма, така че тази доза ви е точна. Не препоръчвам промяна на дозата според сезона, освен ако вие наистина не се чувствате добре с по- високата доза лятото, но все пак по- малка промяна в дозата е необходима. Вторият ТСХ бих препоръчала да повторите. Препоръчвам да пиете Вигантол 2 х 15 капки седмично за 3 месеца и след това нов контрол на нивата на витамин Д.
Последна промяна: 08 Юни 2017 07:48 от Д-р Кабакчиева.

More
16 Юни 2017 15:09 #30 от Деница
Ами такова дълго закъснение да.Иначе е в рамките на нормалното до 35 дни.

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум