Мнооого високи стойности на TSH

Повече
13 Апр 2018 06:29 #31 от Vasilec
Само отбелязвам, че при много високи стойности на TSH, които показват недостиг на хормони от щитовидната жлеза, може да се стигне до опасно състояние, наречено микседем. Разбира се, говоря за стойности многократно над нормата, от порядъка на 40 и по-високи, в контекста на предразполагащ фактор - инфекция, операция, травма и т.н. Смятам, че може да бъде полезна информация, предвид темата.
Поздрави!

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

Повече
04 Сеп 2018 12:36 #32 от Blessed 123
Здравейте! Добър ден на уважаемите доктори! Дано темата е още актуална и получа някаква насока! Мама имаше стойности на TSH=17.4 за един месец ги докара до 4,27 с прием на Еутирокс 25мг след това 50мг. Симптомите й като високо кръвно неспокойство и нейният израз"главата ми е айран" не отшумяват. Приема пропранолол и взима по 2 валидола, но изглежда изтощена и отслабнала по мои наблюдения. Не спи спокойно. последните две вечери дори не мигва, това неспокойство не я оставя.. Не й е комфортно, но не знаем вече какво да правим. Има ли средства, с които да се потушат тези симптоми или просто медикаментът не и понася, тъй като никога не е приемала редовни лекарства. Нейната ендо- и казва че е нормално в жегите, щяло да отмине в хладните месеци, но тя работи с пари и това безсъние я изтощава много! Умолявам за някакъв съвет, насока или налага ли се да се отиде при друг специалист, невролог или нещо или няма смисъл, тъй като предполагам. че и там ще я наблъскат с хапчета, които да я правят парцал. Много ще бъдем благодарни за отговор, не знаем как да постъпим.

Повече
07 Сеп 2018 12:42 #33 от Д-р Кабакчиева
Здравейте, за да бъдем по-полезни за Вас е добре да ни кажете какви са актуалните стойността на ТСХ на фона на настоящата доза на Л-Тироксина. Симптомите на майка Ви може да бъдат обусловени и от артериалната хипертония. Провежда ли лечение за нея? И също защо пие Пропранолол? Колко годишна е майка Ви?
Оставяме насреща за препоръки и съвети!

Д-р Кабакчиева, специализант в Клиниката по ендокринология, УМБАЛ "Александровска"

Повече
08 Сеп 2018 11:36 #34 от Blessed 123
Последните изследвания за август са 4.27. Кардиограмите са и нормални, на 45 години просто от Л-тироксина в късните часове получава сърцебиене, безпокойство и не можем д а го овладеем ендокринолога изписа пропанолол по хапче вечер към 6-7, уврежда ли нещо сериозно? Как да се овладее това сърцебиене, нормалното и кръвно е 110/70, ако не пие нищо го вдига до 130/90 ккоето и е доста високо, дори 120/80 я безпокои, нещо като Магнезий или с какв о да го заменим? Благодаря за отговора!

Повече
08 Сеп 2018 18:33 - 08 Сеп 2018 18:35 #35 от Vasilec
Не можах да разбера, какви са актуалните стойности на ТСХ на фона на 50 мкг Л-тироксин. Ако са 4.27 mU/L, следва и периферните хормони да са наред и оплакванията не би следвало да са следствие от приема на лекарство или недостиг/излишък на тиреоидни хормони. Да се търси друга причина - високо кръвно, тензионно главоболие, мигрена, панически атаки и т.н.

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.
Last edit: 08 Сеп 2018 18:35 от Vasilec.

Повече
10 Сеп 2018 17:34 #36 от Д-р Кабакчиева
Здравейте,
Нивата на ТСХ са общо взето оптимални засега, но доколкото разбирам тя е на това лечение от 1 месец? Ако е така, може би е добре на същата доза да се проверят отново, защото тази доза може да не и е достатъчна. Майка ви в менопауза ли е или има редовен менструален цикъл?

Д-р Кабакчиева, специализант в Клиниката по ендокринология, УМБАЛ "Александровска"

Повече
12 Сеп 2018 09:58 #37 от Blessed 123
Има редовен цикъл, следващата доза 75мг и идва много силна, подкосяват и се краката, не мисля че ако не се чувства добре трябва да се увеличава.

Повече
14 Сеп 2018 20:54 #38 от Д-р Кабакчиева
Щом не се чувства добре на по-високата доза Л-Тироксин, тогава нека приема 50 мкг. Медикаментът се приема сутрин на гладно 30 Мин преди храна и 1 час преди кафе и други медикаменти. Оплакванията й от сърцебиене и покачване на кръвното не са от него предизвикани, по мое мнение. Аз лично бих подбрала друг бета-блокер, вместо Пропранолол. Не ви препоръчвам обаче сами да си правите смяна или да го спирате. Най-добре потърсете кардиолог с оглед оплакванията й и епизодите на покачване на артериалното налягане.

Благодарили потребител(и):: tsetso

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум