ниски стойности на калций и желязо

• Genadi
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
23 Юни 2012 05:00 - 23 Юни 2012 05:11 #1 от Genadi
Genadi created the topic: ниски стойности на калций и желязо
Здарвейте!
Направих си на 06.06.2012 контролни изследвания на кръвта и показаха следните стойности:
химоглобин 116;холестирол 6.93; калций 2.11; желязо 8.9;MCH 27.5; MCHC 318;сърд.честота от кардиограма 51;
имала съм проблеми със щитовидната жлеза, имам случайно установен калцификат в областта на хипофизата при КТ на главата.През зимния пеиод пия хапчета за понижаване на кръвното налягане, през лятото кръвното е в нормални граници /пия при необходимост/. Миналата година бях 3 месеца на тардиферон 80 мг по 1 т/дн - общо 100 таблетки. таблетките бяха предписани от хематолог.Молбата ми е да ме ориентирате-към хематолог или ендокринолог да искам направление
Last edit: 23 Юни 2012 05:11 от Genadi. Причина: попълване на данни в текста

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• Д-р Кабакчиева
  • Д-р Кабакчиева's Avatar
  • Модератор
More
23 Юни 2012 11:05 #2 от Д-р Кабакчиева
Отговор: ниски стойности на калций и желязо
Здравейте! Мисля, че е по-уместно да направите консултация с хематолог. Изследвана ли сте някога за таласемия?

Д-р Кабакчиева, специализант в Клиниката по ендокринология, УМБАЛ "Александровска"

• Genadi
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
23 Юни 2012 13:41 - 23 Юни 2012 13:58 #3 от Genadi
Здавейте и благодаря за отговора, никога не съм изследвана за тази болест, опасна ли е и какви негативни последици има. Благодаря предварително за отговора Ви!
Last edit: 23 Юни 2012 13:58 от Genadi. Причина: допълване в текста

• Д-р Кабакчиева
  • Д-р Кабакчиева's Avatar
  • Модератор
More
24 Юни 2012 10:44 #4 от Д-р Кабакчиева
Здравейте, таласемията в най- често срещаната си форма не е страшна и хората си живеят с нея без да имат проблеми. Това е заболяване, обусловено от генетичен дефект и протича с анемия. Ако резултатите, които ни посочвате са точни, вие я нямате. Така или иначе това, което ни представяте като данни е непълно и е добре да направите консултация с хематолог.Вие споделяте, че сте била при хематолог преди месеци - добре е отново да се консултирате с него, най-малкото заради това, че той знае може би най-добре вашия случай.
Успешен ден!

Д-р Кабакчиева, специализант в Клиниката по ендокринология, УМБАЛ "Александровска"
The following user(s) said Thank You: Genadi

More
25 Юни 2012 12:31 #5 от Vasilec
Значи пътят е един - първо при личната лекарка; второ - вземане на направление по нейна преценка предвид пол, възраст, анамнеза, преглед, лаб. изследвания (едва чак тогава и пр.). Дали кардиолог, хематолог, ендокринолог - всеки би трябвало да Ви свърши работа - най-вероятно ще е необходима консултация с повече от един специалист. Може да се наложи хоспитализация по преценка на лекаря, за да се уточни диагнозата

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.
The following user(s) said Thank You: Genadi

More
11 Ян 2013 13:09 - 11 Ян 2013 19:57 #6 от rosi_60
здравей те искам да споделя че имам остеопороза за 3 години си счупих двата крака горе до ябълката сас глоздей съм и също така и ръката а имам и диабед от 10 години пия калции и никога на изледвания не е бил във нормата черупки от яйца си варя,добавки и какво ли още не опитах и преди около месец попаднах на Сибирско Здраве това са биологично активни добавки.Казаха ми че били много качествени невярвах но викам айде да пробвам и ефекта беше сразяващ доктора чак гледа да не са ми обаркали иследванията и за мое щастие за прав пат от 10 години на сам калцият ми беше в нормата.След това си взех и добавка за диабета и сам сащо толкова доволна захарта ми е добре и се чуствам нов човек!ако искате опитайте и вие наистина са качествени тия добавки,като ми обясняваха правят ги вав сибир и затова са толкова качествени защото 60 процента от лековитите билки растяли там и били сас голяма концентрация и така ги правели че организма да може да усвой целия калции и аз невярвах но ..

(Цецо) При още едно мнение от подобен род (чиста проба реклама) то ще бъде изтрито, както и акаунта Ви. Благодаря!
Last edit: 11 Ян 2013 19:57 от tsetso. Причина: Спам!

More
30 Дек 2014 16:53 - 12 Ян 2015 09:56 #7 от coolgee6
Наскоро ми ги откриха и започнах лечение с Логест, но гинеколога ми го смени с Ясмин, защото започнах да се окосмявам от логеста, а Наскоро ми ги откриха и започнах лечение с Логест, но гинеколога ми го смени с Ясмин, защото започнах да се окосмявам от логеста, а сега от новите хапчета не ми идва цикала.сега от новите хапчета не ми идва цикала.

ahsan
Last edit: 12 Ян 2015 09:56 от coolgee6.

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум