търся мнения за THD операцията за премахване на хемороиди

More
18 Сеп 2016 17:19 #11 от Esmeralda
Оперирах се по този метод преди 6 седмици, но все още не съм се въстановила - имам доста силни болки все още след изхождане, изхождам се по 4 - 5 пъти дневно и все още не мога да се храня нормално. Изчетох доста из мрежата, но не намирам никакви мнения на хора, които са се оперирали и са минали година - две... Никой не е споделил от собствен опит дали операцията е ефикасна. Не мога да повярвам на тези, които споделят, че болките са търпими след операцията... В продължение на 1 месец болките ми бяха нечовешки и ако не пиех Паратрамол, или Аулин, или течен Аналгин (редувах ги за да не се претоварвам само с едно) по 3 пъти на ден, сигурно щях да получа инфаркт. Вече ходя на работа, но не защото съм добре, а защото не мога да си позволя повече отпуск по болест. Чудя се как ще се справя, защото ставам 2 часа по-рано преди работа за да ходя 3 пъти до тоалетна, през деня пия само вода и сокове, за да не ходя по голяма нужда в работата и стоя права защота не мога да сядам... Изобщо и на мен вече ми мирава през ума, че хората, които пишат, че едва ли не още на втория ден тръгнали на работа, са РЕКЛАМА....
Моля някой да сподели как се чувства 1- 2 години след операцията, например!

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

More
18 Сеп 2016 17:34 #12 от tsetso
Мненията в темата са писани преди 4 години, не мога да гарантирам за тяхната автентичност. Благодаря, че споделихте Вашия опит до момента и се надявам хората да са се абонирали за темата и да споделят техния на базата на изминалите 4 години.

Административен профил.

More
11 Ян 2017 02:17 #13 от Macksimus
Здравейте, аз също търся мнение за следоперативното състояние на човек след такава манипулация. На мен ми я направиха в Александровска на 27.12.2016, тоест преди 2 седмици. Искам да ви кажа че явно съм с нисък праг на болка, но си вих като куче 2 дена в болницата. Биха ми морфин по едно време след като ме пусна упойката, (бях със спинална). През останалото време ми биеха мускулно други болкоуспокояващи за които и не питах, защото просто се гърчех от болка. Дните след болницата минаха със често ходене до тоалетна като в началото бяха само газове , после изпражнения с големината на половин кутре, или ако имате малко кученце (примерно йорки като моето) - неговите изпражнения бяха по големи от моите. Разбира се ходенето по голяма нужда е придружено и с болка, до толкова търпима (изобщо не е търпима, за мен поне) , че бях на аулин по 2 пъти на ден, ако можеше щях и по повече. Болките постепенно затихваха но направих диария която беше 5 пъти за един ден с много болки. След това реших че съм прекалил с парафина който вземах 2-3пъти на ден и просто същия ден реших да не пия а на следващия и всеки следващ - по една лъжица(супена). Не съм взимал нищо за диарията просто спря и 4 дена никакво ходене до тоалетна и то без да си променям хранителния режим - 3-4 пъти на ден с 1 лъжичка парафин. През тези дни болките намаляха, даже почти стана неусетна. Карах кола, ринах сняг (без тежка физическа дейност), избягвах големи натоварвания и се чуствах добре. Но все пак ме глождеше да не съм направил запек, което ми звучеше кошмарно. На 4-тия ден, тоест днес ходих по голяма нужда след доста , как да го кажа, усещах позиви и напрежение като да ми се ходи но нищо не се получаваша на тоалетната чиния, а да една малка скоба, този ефект да ти се ходи постоянно до тоалетна си ме съпътстваше от деня на операцията до преди 4 дена (доктора каЗа, че е нормално. Та след като успешно искарах пореден фейалий с размер на половината на кучешко изпражнение, беЗ да се напъвам разбира се, се успокоих че нямам запек. Но старите болки се върнаха и напрежението все едно ми се ходи до вц върна. И с това ми изниква притеснението - къде отива всичката тази храна като ям по 3 пъти на ден (минимум), а съм изходил по малко от йорки, за тези 2 свдмици? И как и кога минават тия болки?

Благодаря за вниманието, на раЗположение съм за всякакви въпроси свързани с моето състояние и опит, съотвенто бих се радвал и на коментари и мнения от ваша страна по темата.

Благодаря ;)
The following user(s) said Thank You: tsetso

• Иванов82
  • Начинаещ
More
04 Мар 2017 09:10 #14 от Иванов82
Отговор: търся мнения за THD операцията за премахване на хемороиди
Здравейте и от мен имам вътрешни хемороиди от доста дълги години,може би от 2000 година.но с годините са преминали всички стадии и беше нетърпимо,около 15 дни кръв болки и сърбежи и квото там се сетите.И реших че трябва да мина на операция защото беше меко казано нетърпимо.и така от Плевен съм и се насочих към частна клиника която се намира към края на Плевен малко преди опанец.От там ми казаха че тхд(thd) е за мен.Бях си снимал хемороидите с телефона като съм до тоалетната,докторката ми каза че съм с тромбоза(чудесно викам си аз).Толкова ме беше страх че не мога да го опиша.и все пак на 28.02.2017 постъпих за операция.страх не страх тва е.Пих 3 литра вода за пречистване на червата,още от първата кана имах чувството че се изчистих,и така до сутринта 5-6 пъти в тоалетната.Оставиха ме последна операция защото тези преди мен били по спешни.целият треперех като тръгнах към операционната.Една мила сестра ме нагласи на магарето,а другата ми сложи система и ми каза леко ще ти се завие свят и докато ми го каза бях опериран и усещах как ме слагаха в леглото в стаята ми.Хубавото не предстоеше,болката по шестобалната система 8от 6.но се търпеше,така сме устроени,биха ми морфин около 3 за деня и пак болеше.Моята спасителка мина да ме види и каза че съм имал 9 възела с хемороиди и че за втори път вижда такова нещо,успях да ги пришия всичките каза тя и се успокоих.и друго имал съм полипи и взела един за изследване и чакам резултат на 15 .03.17.
На 2.03.17 ме исписаха с болка но с обезболяващи се търпи,имах ужасни газове и не можех да ги изкарам,еспумизана не ми действаше намазах се вазелин в канала за да може да изкарам газовете.3.03.17 газове но им хванах цаката минаха и те с дискомфорт и обезболяващи.4.03.17 предстои ми първо акане което ми се струва че ще бъде приключение за мен но няма как.ще пиша пак като мина и през тва.

Създадено с Kunena форум