Спиране на Конкор

• tan4uka
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
24 Ян 2012 14:45 #1 от tan4uka
tan4uka created the topic: Спиране на Конкор
Здравейте!От около 8 месеца пия Конкор по 1/2 от 5mg,имах пулс преди около 110-120,но откакто го приемам пулса ми е в норми с някои изключения,което предполагам е нормално,понеже съм по-емоционален човек.Нямам проблеми със сърцето и с щитовидната жлеза всичко съм изследвала за да се разбере откъде идва това сърцебиене и в крайна сметка лекарите остановиха ,че е от нерви.Сега вече се чувствам добре,пия си профилактично един чай,и искам да спра лекарството,но личната ми лекарка не ми разрешава,казва ми че ако го спра веднага ще ми се вдигне кръвното съответно и пулса,днес ми измери кръвното и то си беше 120/80.Какво да направя,дайте съвет.

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• д-р Георгиев
  • Посетител
24 Ян 2012 15:06 #2 от д-р Георгиев
Отговор: Спиране на Конкор
Здравейте, правилно Ви е посъветвала личната лекарка. Не спирайте приема на този медикамент на своя глава, рискувате да изпитате т.нар. феномен на отнемането при рязко спиране на лекарството.
Но няма как да давам съвети за спирането на медикаменти по форума, дори и това да е в моята компетенция.
Нужна е консултация със специалист. Освен това малко ме съмнява пулсът да е такъв единствено "от нерви".

More
24 Ян 2012 16:39 #3 от Vasilec
Да, ще се вдигнат. Аз не намирам причини да се спре лечението, по-скоро една промяна може би, въпреки че такива стойности на кръвното и пулса се харесват на всеки лекар. Защо искате да прекратявате лечението? На колко години сте?

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.

• tan4uka
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
24 Ян 2012 20:17 #4 от tan4uka
На 27 години съм и се чувствам добре,затова искам да го спра,иначе ми е като някаква обремененост всеки ден да пия лекарство задължително,и случайно да не го пропусна.

More
17 Мар 2013 16:29 #5 от damqn_dmp
Спиране на Конкор
Искам да питам колко време трябва да се приема concor за да се установи помага или не?

• д-р Георгиев
  • Посетител
17 Мар 2013 18:52 - 17 Мар 2013 19:17 #6 от д-р Георгиев
Спиране на Конкор
Максималният антихипертензивен ефект на Конкор (бизопролол) по принцип се достига след 2 седмици. Все пак не забравяйте, че Вашият лекуващ лекар трябва да прецени "дали помага или не".
Последна промяна: 17 Мар 2013 19:17 от д-р Георгиев.

More
21 Мар 2013 21:23 #7 от Erika78
Спиране на Конкор
три пъти съм пробвала да спра конкора така и не успях,от 5г. го пия по 2,5мг на ден сега когато разбрах че сърцебиенето е било от сливиците ми ги оперираха.След операцията ми замениха конкора с ритмонорм на 9 ден щях да пукна затова спрях ритмонорма и започнах да си пия конкра а на ония лекари в бърза помощ, където ми казаха, че конкора и ритмонорма имат едно и също действие да си гледат работата.

More
13 Авг 2014 08:49 #8 от jonnblaze
Спиране на Конкор
трябва да прецени "дали помага или не".

More
02 Фев 2015 06:22 #9 от ayesha
Спиране на Конкор
Синът ми пие Синтром за разреждане на кръвта.Какви лекарства може да пие за температура знам че парацетамол и аспиринът повлияват и не могат да се приемат.

AYESHA

More
15 Апр 2017 17:37 #10 от dgeri
Спиране на Конкор
Имам проблем който не мога реша Постъпих по планов прием в болница за диагностика и лечение на ритъмно нарушение Имам овладяно кръвно налягане конкор 5 на два приема по 2.5 и норваск 5 на два приема по2.5 След поставен ЕКГ холтер откриха че имам чести камерни естрасистоли Назначиха ми спиране на конкора и включиха амаритон 2 пъти по 50 мг На другия ден получих много високо кръвно налягане 170 до 180 пулс както преди с конкора 75 След консултация с лекуващия спрях амаритона и ми назначи ритмонорм 150 два приема Р еакцията беше ниско кръвно 105 и пулс 100 Не знам какво правя всички почиват по празниците а аз се чувствам много( зле Искам да спра новите назначения и да върна конкора Пос ъветвайте как да да то направя

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум