Какво да направя

• Бисер
  • Topic Author
  • Посетител
01 Дек 2011 21:14 #1 от Бисер
Бисер created the topic: Какво да направя
Здравеите.. Незнам от каде да започна преди 3 години бях подложен на тежки психически натоварваниа в продалжение на половин година. От онези дни живота ми просто се промени всеки ден си мисля че ще умра. Всичко започна когато станах една сутрин и главата ме болеше адски кръвното налягане беше 160/120... обиколих едва ли не всичките болници в софия а причината така и не беше намерена. от там се почна едно треперене,всичко наоколо да ме дразни дори и смеха, страх да излезна навън с приятели и какви ли не тревожни мисли,нямаше болест която да неми мине през главата. ходил сам при невролог лекарството което той ми предписа беше Ксанакс пих го извесно време но без резултат. Направих множесто изследвания и единственото което чувах от докторите беше че сам здрав. а никак не се чувствах така. след извесно време симптомите понамаляха но сега ме тревожи нещо което страшно много ме мъчи... Не мога да си поема въздух като риба на сухо съм... на десет опита си поемам въздух едва 1/2 пати. и мисля че се появяват като пристъпи. чувствам как белите дробове ми се надуват но въздух така и неми достига... Много трудно се живее така. Бихте ли ми посъветвали към какъв доктор да се обърна... и ако имате мнение ще съм много благодарен ако го изразите.

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• tsetso
  • Посетител
02 Дек 2011 05:30 #2 от tsetso
Отговор: Какво да направя
Здравейте, описаните оплаквания наподобяват тревожно разстройство и по-точно панически пристъпи, което е по-скоро е психично състояние, отколкото телесна болест. Препоръчвам Ви да се консултирате с психиатър, дано ме послушате - в това няма нищо страшно и срамно. Вземете всички изследвания със себе си, защото с ксанакс няма да се оправите. Освен това хроничното протичане без лечение може да доведе до избягване на всякакви социални контакти извън дома Ви, така че най-добре отидете на психиатър.

• Коди Мартин
  • Коди Мартин's Avatar
  • Модератор
More
22 Фев 2012 21:39 #3 от Коди Мартин
И според мен трябва да отидеш на психиатър.Наистина няма нищо срамно,освен това не е задължително всички да разбират.Мисля,че щом можеш да споделиш тези проблеми в интернет мрежата,ще успееш и да споделиш на специалист.А да не говорим все пак,че те имат богат опит и ще ти дадат правилен съвет! :)

Не се срамувай и тичай при най-добрия според теб психиатър! :)

"За учения, който е живял с вярата си в силата
на разума, историята завършва като лош сън. Той е изкачил планини от невежество,
вече всеки миг ще покори най-високия...

More
23 Фев 2012 11:33 #4 от Krym
А това мое състояние ако несе лекува до каде мога да я откарам. какво ще стане мен .. по някои пат наитина е мнго страшно. неискам да взимам антидепресанти все пак сам само на 21 год. има ли билки хапчета на билкова уснова кйто могат да помогнат... колко време трае едно такова лечение при психо. бихте ли ми препорачали наистина някои много добър специалист от София.

• Коди Мартин
  • Коди Мартин's Avatar
  • Модератор
More
23 Фев 2012 12:09 #5 от Коди Мартин
Здравей,отново!
Ами честно казано не знам до какво може да те докара това състояние,но наистина до нищо добро.Според мен,симптомите които си описал в първото ти мнение,не се дължат на никакъв проблем,а само на това,че ти си втълпяваш това.Човешката психика е страшно неща,все пак.
Моят съвет, (не като професионалист)е,живей си живота и не мисли от какво може да си болен и кога ще умреш.Ти си на 20 години.Живота е пред теб.Освен това си толкова млад да мислиш,че си се разболял от нещо смъртоносно,при положение,дори,че лекарите са ти казали обратното.
Спри да мислиш за това,излизай с приятели,забавлявай се и знай,че всеки е създаден за да умре все някога.

Поздрави и усмивки и се надявам да съм помогнал! :)

"За учения, който е живял с вярата си в силата
на разума, историята завършва като лош сън. Той е изкачил планини от невежество,
вече всеки миг ще покори най-високия...

Създадено с Kunena форум