депресия и панически страх

• Raven__
  • Raven__'s Avatar Topic Author
  • Начинаещ
More
08 Авг 2012 23:26 #1 от Raven__
Raven__ created the topic: депресия и панически страх
Привет на всички!
Ще ви бъда много благодарен ако ми отговори накои специалист а и всички регистрирани и хора с подобни проблеми. Преди 7 години преживях катастрофа от която имах доста силен удар в главата казвам това защото по нататъшните проблеми които ще спомена може да са свързани с това и именно корена на тези неща да е това.
Впоследствие започнах да съм доста нервен и с често главоболие правих си ЕЕГ и скенер които изляза без туморни образувания.по късно стартира целия кошмар една вечер тъкмо си легнах и усетих че ми се гади и ме обвзе страшна паника.тогава бях женен и имахме малко бебе станох и отидох в апартамента в които живеят родителите ми но по пътя почнаха да ми истръпват краката и ръцете.когато майка ми ми отвори посред нош вече треперех и бях истръпнал целия даже устата ми се беше вкоченила извикахме бърза помощ и ми биха диезепам казаха че това е нервен срив.знам че стана дълга и широка но моля да ме потраете още малко и да проявите разбиране.след тази вечер реших да ида на психиатър но аз съм от малко провинционално градче и май нямаме добри специалисти.понеже всяка вечер взех да си мисля че ще се случи нервния срив пак ме обземаше паника а и си появиха панически атаки .ще се опитам да ви ги обесня макар че аз трудно си го обеснявам.както си седя било вечер като си легна или пък през деня чувствам че ми става нещо ...че се побърквам...трябва веднага да се махна от там или да стана ако лежа не го пожелавам на никoй страх че умирам ! психиатъра ми определи диагноза Депресия и Паничоско разстройство понеже наистина имах и симптоми на депресия а не само панически атаки примерн: всичко ми е безразлично нищо не ме радва сънено ми е все прозявам се често нямам желание за работа за нищо! та както и да е предписаха ми Ципралех първите 4 дена по половинка и после по една таблетка както и ривотрил сутрин и обед по половинка вечер цяля таблетка.лечението беше цяла година но вече намесих и алкохол вечер защото ми действа като преспивателно и заспивам за броени минути а ривотрила ме кара да чакам и едно че не е така ефектен и вторе ме оплашиха че се привиква с него.мина една година но резултат нямаше прибрах се в БГ и ходих пак при психиатъра ми и признах че пия алкохол и май ефекта затова не е бил както трябва но той каза че не от него!и ми предписа серохат но още първата половинка ми подейства с страшни панически атаки и се почувствах много зле.затова го и спрях от тогава мина една година и половина и все така си се наливам вечер за да мога да заспя все така съм като ходещ труп!пак имам панически атаки но не пия нищо.страх ме е да не умра да не получа инфаркт тежест в гърдите и диафрагмата... чудя се пак ли да си взема ципралех но да не пия алкохол и да пробвам така? пак се извинявам за това че не пиша на кирилица и ви благодаря предварително за търпението моляви дайте ми съвет искам да живея поне заради детето си!

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• Коди Мартин
  • Коди Мартин's Avatar
  • Модератор
More
09 Авг 2012 01:22 #2 от Коди Мартин
Здравей, Raven__!
Разбирам добре тревогите ти. За съжаление не съм специалиста, който очакваш, но бих дал поне един непрофесионален съвет, като приятел. Явно вече имаш уточнена диагноза, както и предписани лекарства. Хубаво е, че поне си се посъветвал с психолог, но за съжаление паниката и депресията, че отново може да ти стане лошо или още повече да умреш, не се измъкват от главата ти. Разбираемо е, защото катастрофата не е нещо, което се забравя. Не знам, как стоят въпросите с лекарствата (все пак не съм професионалист), но ще е хубаво да отидеш при някой добър специалист, който може би някой от по-компетентните колеги ще ти предложи и да обясниш проблемите си пред него. Обясни му подробно ситуацията, разкажи му всичко от самото начало, задай всички въпроси, който те интересуват и разбира се, питай дали можеш да смесваш лекарствата с алкохол.
Всеки човек има право да живее спокойно, а и така трябва.
"Искам да живея поне заради детето си! "- Не се отписвай толкова бързо, приятелю. Винаги има светлина в тунела. Винаги има изход, само трябва да го намериш.
Не си мисли за смърт и, както сам каза живей заради семейството си. Заради приятелите и всички онези хора, който са зад гърба ти. Забавлявай се, ходи на планина или на море, прекарвай повече време със семейството и приятелите си.
Надявам се и другите компетентни колеги да обърнат внимание на случая и да ти дадат по-точен и правилен отговор на въпроса, който за съжаление аз не успях.

Поздрави, успех и много, много поводи за радост и усмивки!
:)

"За учения, който е живял с вярата си в силата
на разума, историята завършва като лош сън. Той е изкачил планини от невежество,
вече всеки миг ще покори най-високия...
The following user(s) said Thank You: Ivalina, Raven__

More
09 Авг 2012 18:37 #3 от пираня
Помоли лекар да ти изпише успокояващи медикаменти, можеш да прочетеш за тях в интернет. Имам добри отзиви от флунаризин и аз бях с подобни неща, но да чукна на дърво се пооправих. Действа успокояващо без да има привикване и странични ефекти.
Не знам, защо лекарите не го изписват често, може би защото е българско лекарство и няма достатъчно реклама за него, а нали знаеш че който рекламира той продава, дори и да прикрива някой истини за продукта.
The following user(s) said Thank You: Коди Мартин, Raven__

• Raven__
  • Raven__'s Avatar Topic Author
  • Начинаещ
More
12 Авг 2012 10:14 #4 от Raven__
Благодаря ви много, но есента мисля да се прибера в БГ за консулт с добър психиатър ако някои може да ми каже за такъв ще се радвам.защото вечер продължавам да си пия и немога без да пия защото спя нормално после.през дена не ме влече или пък да ми треперят ръце но вечер изпитвам нужда...

More
12 Авг 2012 10:28 #5 от UK_Voinik
Приятел най-добре отивай на психиатър, сега не мисля, че е редно както пираня прави да ти препоръчва лекарства без намесата на лекар.
The following user(s) said Thank You: Коди Мартин

More
23 Фев 2015 20:13 #6 от Gloria
Здравейте!Докато четях историята ви се сещах за себе си.Аз през 2011 г направих първата си нервна криза, симптомите са ужасни не го пожелавам на никого само че при мен имаше и задушаване,виене на свят и силно сърцебиене и повдигане.В такива случаи спасението е едно-бърза помощ и диазепам.Втората ми криза беше три месеца по късно на рожденият ми ден бях на един семинар в планината спокойна и готова за празник но уви изведнъж се появиха симптомите и аз вече знаех какво ме чака.Много съжалявам че е нямало някой който да ми каже да си имам в чантата успокоително за такива случаи, вземаш половинка Ксанакс и кризата няма да се развие....но тогава не знаех и така се уплаших при мисълта че на близо няма бърза помощ и ще умра.Не умрях но много се мъчих до като извикаме такси и бяха минали 30 мин за съжаление диазепама не помогна и се влоших тогава лекарите се уплашиха като ме вкара за втори път и кръвното ми беше 160 ми биха нещо друго.От мъките и уплахата съм започнала да вдигам кръвно което е опасно.Както и да е всичко мина но от тогава започнах да изпитвам страх да не умра и не можех да напускам пределите на града за да сам близо до болницата.Веднъж се опитах да го направя и започнах да се задушавам в колата.Мина много време преди да осъзная че така не мога да продължа живота си,свързаха ме с известна Психиатърка в града ни която ми постави диагноза Остро паническо разстройство.Успокои ме че почти всеки втори човек го има но под различни форми.Лечението ми започна с Антидепресант който не помня трябва да разровя имам го някъде към него ми изписа и Ксанакс но от най-лекия 0.25 по половинка когато не се чувствам добре.На третия ден не можех да стигна до работата и влачейки се и мислейки че умирам стигнах до кабинета и със въпроса:Какво направи с мен умирам........бях бледа като восък не можех да дишам и нямах сили да вървя,имах и огромни вълни които могат да те побъркват. Докторката ми каза че това ще продължи 14 дни докато лекарството се натрупа в организма ми???14 дни??? та аз ще умра спирам го и казах,но тя ме убеди да го продължа иначе когато реша отново да се лекувам ще преживея същото.Каза да си пия Ксанакса за да го приема по добре но аз не я послушах а трябваше.Много по късно разбрах че към Успокоителните се привиква но ако ги пиеш примерно един месец и то по три пъти на ден.Наистина след 14 дни се пооправих но имах месеци на тежка борба.Не можех да спя по цели нощи имах сърцебиене и вълни денонощно, стигнах до там че мислех за самоубииство за да мога да се отърва от мъките.Животът ми беше ад,разказвам ви това за да мога да помогна на някой със моята борба години при това.Много по късно разбрах че Антидепресантите увреждат ужасно организма и много органи в него и има сериозни последствия,някои от тях до такава степен могат да те побъркат че те водят до лоши мисли....за които ви разказах това го разбрах след години проучвания по темата и разговори с хора които са ги пили и са били със същите симптоми и не им е помогнало.Това което сте правили вие с Алкохола е недопустимо и забранено когато се пият Антидепресанти и Успокоителни.Можете да си пиете известно време едни розави хапчета Дианксит те са много леки и можете няколко месеца да ги пиете сутрин и обед по едно.Много разходки сред природата,срещи с приятели и хубави мисли защото всичко е в главата ни.А и най важното нещо никакви Психиатри а срещи със Психотерапевт защото едните лекуват само с лекарства а другите със терапия-разговори.Така се оправих аз и на 8 мия месец спрях лекарствата само ходех на добър Психолог.Разбира се човек трябва да се бори защото лечението е с години но не трябва да се отказваш.Успех!.........Винаги си нося в чантата Ксанакс 0,25 ако се наложи и съм много по спокойна.На скоро в болницата помогнах на една жена в коридора със подобни симптоми дадох и половинка и тя се оправи.Имам много познати които пият Ксанакс но в по големи дози но мисля че няма нужда и всичко е в главата ни,така че при нужда 0.25 и хубави мисли!

Създадено с Kunena форум