Синдром на мързеливото око

• Stanimir86
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
10 Май 2011 20:25 #1 от Stanimir86
Stanimir86 created the topic: Синдром на мързеливото око
Здравейте, четох много за този синдром, тъй като имам следния проблем. Имам далекогледство на едното око с 1.5 съм, но то малък някъде не нося очила. Страхувам се да не загубя изцяло зрението си на това око? Има ли такава опасност. На 25 години съм.

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• Stanimir86
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
10 Май 2011 20:47 #2 от Stanimir86
Re: Синдром на мързеливото око
Забравих да благодаря предварителноо ;)

More
10 Май 2011 21:20 #3 от Petyr
Няма опасност - не се притеснявай. Ако досега всичко е ОК с окото, смисъл с пълна корекция си виждаш добра, значи няма как да стигнат дотам нещата.

Горд студент по медицина.

• д-р Георгиев
  • Посетител
11 Май 2011 13:58 #4 от д-р Георгиев

Stanimir86 писа: Здравейте, четох много за този синдром, тъй като имам следния проблем. Имам далекогледство на едното око с 1.5 съм, но то малък някъде не нося очила. Страхувам се да не загубя изцяло зрението си на това око? Има ли такава опасност. На 25 години съм.

Състоянието "мързеливо око" (амблиопия) се развива при деца под 7 годишна възраст. Освен това разликата в диоптрите трябва да е по-осезаема.

• Stanimir86
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
11 Май 2011 14:10 #5 от Stanimir86
Много благодаря за отделеното внимание!

• georgimalinov
  • Начинаещ
More
25 Юни 2011 10:18 #6 от georgimalinov
Здравейте, искам да попитам за тази болест. Като бях малък имах мързеливо ляво око. От тогава досега като, че ли не съм имал проблеми с него. Но искам да попитам има ли вероятност тази болест да се върне и също така ако прекарвам много време пред компютъра има ли опасност да имам проблем с очите? И още нещо :) ако си взема т.нар. очила за компютър( без диоптър, прозрачни) биха ли помогнали за да си предпазя очите или не? Напоследък много се навивам да си купя такива. Благодаря предварително.

[url=http://www.lipovon-bg.com:1wpbkgzp]Хапчета за отслабване[/url]

• Здравко
  • Посетител
25 Юни 2011 11:56 #7 от Здравко
Ще почна отзад напред: Очилата са необходими единствено, ако работите в помещение с отблясъци. Те няма да ви предпазят от рядко мигане, от сухо око или от спазъм на акомодацията. Големият престой пред компютъра може да има негативно влияние на очите поради рядкото мигане, взирането в екрана, постоянното втренчване на близко разстояние и т.н. Ето защо ви препоръчвам да прочетете тази статия - хигиена на зрението .
Синдромът (болестта) на мързеливото око обичайно се развива при наличието на голяма разлика в зрителната острота на двете очи - 4-5 и повече диоптъра. Едно око става водещо, а другото залинява.

More
26 Окт 2013 22:26 #8 от вики
Здравейте и от мен.
Нова съм тук и за това се извинявам предварително ,ако нещо бъркам с поста си
Аз също имам мързеливо око,но от три години- всяка година правя лазер за руптура на ретината и на двете очи,дългогледство и астигматизъм (+2,7) и дегеративни промени по периферията на ретината
Какви са причините за това,как мога да се предпазя от следваща руптура ,страх ме е следващия път да не е фатално , защото всичко протича почти без симптоми
Благодаря предварително

More
04 Ное 2013 20:05 #9 от вики
Никой ли не може да каже нещо за това което съм писала.

• Д-р Кабакчиева
  • Посетител
06 Ное 2013 18:12 #10 от Д-р Кабакчиева
Здравейте! За съжаление аз не се чувствам компетентна по отношение на Вашия въпрос, за да мога да Ви дам адекватен отговор. Най-добре е да отправите въпросът си към специалист - офталмолог. Ваше право е да имате ясното за състоянието си и най-вече да се чувствате максимално спокойна по отношение на здравословното си състояние и това е основен дълг на нас - лекарите. Затова е най-добре колегата - офталмолог, който Ви лекува, да Ви даде повече разяснения.
П.П. Винаги сте добре дошла с всякакви въпроси в нашия форум, на които целият ни екип добросъвестно ще отговаря, когато се чувства компетентен!
Поздрави!

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум