капки за очи, които да премахнат катаракта

• Женя
  • Topic Author
  • Посетител
27 Окт 2011 19:15 #1 от Женя
Женя created the topic: капки за очи, които да премахнат катаракта
здравейте!
Интересува ме дали някой може да препоръча някакви капки за очи, които да премахнат "зачатък" на катаракта? Със светли очи съм и имам малко бяло образование все още в бялата част на окото/ не в лещата/. Не ми пречи на зрението, но ми се иска да го премахна преди да е станало перде...
Май месец имахме служебно направен медицински преглед, но нищо не ми казаха. Нямам други проблеми със зрението, не нося очила.
Майка ми също имаше пердета, но и ги махната към 40г възраст.
Предварително благодаря за отзовалите се

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• Белева
  • Topic Author
  • Посетител
27 Окт 2011 19:20 #2 от Белева
Отговор: капки за очи, които да премахнат катаракта
Женя, това за което говориш не е катаракта , а т.нар. външно перде. За съжаление все още няма измислени капки, премахващи или поне стопиращи неговото развитие, но ако започне да те дразни или да се зачервява тогава могат да се слага. Има капки, които могат да забавят развитието й, но и това и божа работа.

More
29 Окт 2011 11:28 #3 от Sportler89
Отиди на очен лекар, определено ще отговори на въпросите ти. И да това не изглежда да бъде катаракта.

More
02 Ное 2011 13:24 #4 от Тинко
Единственото ефективно лечение е оперативното. Има капки, за които в рекламата се твърди, че спират заболяването, без да възвръщат нормалното зрение. Но кои вярва на реклами :)

More
11 Юли 2012 09:14 #5 от Gerito
Преди време имах този проблем.Свързах се с очна клиника "Св. Николай Чудотворец" Варна и там успяха да ми помогнат.

Създадено с Kunena форум