Повтарящ се ечемик и инфекция на окото

• Krisito0o
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
16 Ное 2011 11:21 #1 от Krisito0o
Krisito0o created the topic: Повтарящ се ечемик и инфекция на окото
Привет на всички форумци! На 17 години съм, момиче, ако това има някакво значение. Пиша темата по повод нещо, което почва все повече да ме притеснява - определен проблем с лявото ми око:
Преди 5-6 седмици ми излезе ечемик на него - на долния клепач. Ходих на очен лекар в близката поликлиника, който ми изписа капки за очи. Капах но около две седмици не мина, затова пак отидох .. даде ми други мазила - мазах но и от тях не мина. Ходих още веднъж - даде ми друго мазило и каза че няма какво повече да ми даде
След около два месеца ечемика се пукна и мина, но не напълно .. долният ми клепач продължаваше да е червен отвътре...
Минаха няколо месеца. Всяка сутрин имам секрет на това око.Още няколко пъти ми се появчваше ечемик на същото място.
Сега обаче ми се поду горния клепач и не знам какво да правя.
Мерси предварително!

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• д-р Георгиев
  • Посетител
16 Ное 2011 21:34 #2 от д-р Георгиев
Отговор: Повтарящ се ечемик и инфекция на окото
В редица случаи некорегираните рефракционни аномалии като късогледство и далекогледство могат да дадат подобни рецидивиращи инфекции. Правено ли Ви е измерване на зрителната острота и тъй като вероятно е правено - какво показа то?

More
12 Апр 2012 11:56 #3 от petio

Krisito0o писа: Ходих на очен лекар в близката поликлиника, който ми изписа капки за очи. Капах но около две седмици не мина, затова пак отидох .. даде ми други мазила - мазах но и от тях не мина. Ходих още веднъж - даде ми друго мазило и каза че няма какво повече да ми даде

Моят съвет е да смениш лекаря. Тоя определено не става. Проблемът не е за подценяване !

More
11 Юли 2012 09:17 #4 от Gerito
Един мой познат имаше този проблем.Препоръчах му Очна клиника "Св. Николай Чудотворец" и ми сподели,че са успяли да му помогнат.

More
13 Ян 2014 07:36 #5 от Leo123
Повтарящ се ечемик и инфекция на окото
седмици ми излезе ечемик на него - на долния клепач. Ходих на очен лекар в близката поликлиника, който ми изписа капки за очи. Капах но около две седмици не мина, затова пак отидох .. даде ми други мазила - мазах но и от тях не мина. Ходих още веднъж - даде ми друго мазило и каза че няма какво повече да ми даде

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум