Помощ с лещи!

• Snimka_82
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
07 Апр 2012 11:40 #1 от Snimka_82
Snimka_82 created the topic: Помощ с лещи!
здрасти на всички!
Сега към въпроса:
Имам малък проблем, ако може да се каже ония ден бях на очен лекар понеже не виждам с едното око.
и лекарката ми каза че окото ми е мързеливо и ми написа рецепта за очила/лещи 1.50 диоптер и на двете очи.
аз си купих лещи но се оказа че немога да ги сложа ... тъкмо да ги поставя на окото и мигвам ... опитвах поне 5-6 часа но без успех ... някои може ли да ми даде съвет или нещо ... да ми каже как да си сложа лещите
мерси предварително

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

More
07 Апр 2012 19:49 #2 от Vasilec
Отговор: Помощ с лещи!
По проблема: Не ме учудва, че не можеш да си ги сложиш, ако никой не ти е показал как. Едно време правеха нещо като ”обучение” (ако мога така да се изразя) как да си ги слагаш, при закупуването им.
Ще се опитам да ти обясня.
Първо слагаш лещата, готова за поставяне, на показалеца на дясната ръка.
После с лявата ръка отваряш окото (да речем първо лявото) - с показалеца на лявата ръка придържаш горния клепач нагоре, а със средния пръст придържаш долния клепач надолу и слагаш лещата.
После повтаряш същата процедура с другото око. И това е. Не е голяма философия..
С времето може би ще си намериш и по-удобен за теб начин на поставяне, но пробвай така засега.

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.

• Snimka_82
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
08 Апр 2012 07:26 #3 от Snimka_82
Мерси много сложих ги!
Обаче на лявото око имам някакво странно чуство ... а на дясното никакви проблеми ... то дясното ми е мързеливо де ...
am лявото имам някакво странно чувство ... пак като ми поседя лещата 2-3 часа и окото ми се зачерви и почна да ме боли ... и я свалих?
това от какво може да се дължи?
а и дали не съм я обърнал на обратно? така ми казаха че като сам я обърнал на обратно може да ме дращи ама нз ...
как да разбера как е правилно сложена? и как е наобратно

• д-р Георгиев
  • Посетител
09 Апр 2012 08:16 #4 от д-р Георгиев
Свий лещата с палец и показалец, така че да й се допрат крайщата. Ако има тенденция да се слепват, значи не е обърната.

More
12 Апр 2012 11:01 #5 от petio
лещите ти може да са нека4ествени или замърсени

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум