Късогледство 0,5 диоптъра

• Anonymous
  • Topic Author
  • Посетител
02 Дек 2009 21:28 #1 от Anonymous
Anonymous created the topic: Късогледство 0,5 диоптъра
Здравейте,
Има малък диоптър късогледство - както вече казах 0,5 диоптъра. Интересува ме, дали трябва да си нося очиалата и ако не ги нося, възможно ли е да се влоши късогледството ми.
Ако има някаква връзка, да кажа, че съм на 19 години и ми откриха този диоптър наскоро преди някъде половин година.
Благодаря за отговора.

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• tsetso
  • Посетител
03 Дек 2009 13:46 #2 от tsetso
Re: Късогледство 0,5 диоптъра
Здравейте Станислава,
Наистина късогледството Ви е слабо проявено. По-добре е да си носите очилата или да следвате съветите на Вашия офталмолог. Но все пак ако не намирате нужда да носите очилата, т.е. некоригираното късогледство не влияе върху качеството Ви на живот, вероятно това няма да Ви навреди. При рефракционните аномалии, каквото е късогледството, имат значение най-вече генетичните фактори, които Вие трудно може да повлияете. Препоръчвам Ви единствено, ако четете или стоите на компютъра дълго време, да правите често почивки, като фокусирате обекти надалеч, както е описано в темата за запазване на зрението .

• д-р Георгиев
  • Посетител
03 Дек 2009 13:51 #3 от д-р Георгиев
При отсъствието на други рефракционни аномалии съм съгласен с колегата tsetso.

• Anonymous
  • Topic Author
  • Посетител
06 Дек 2009 23:33 #4 от Anonymous
Съветът на Цецо е добър.
"Препоръчвам Ви единствено, ако четете или стоите на компютъра дълго време, да правите често почивки, като фокусирате обекти надалеч, както е описано в темата за запазване на зрението".
Зная, че "йога" също препоръчва подобни упражнения и практикуващите йога твърдят, че дори с подобни упражнения са възвръща нормалната зрителна острота.

• д-р Георгиев
  • Посетител
12 Дек 2009 11:54 #5 от д-р Георгиев
За възвръщане на зрителна острота след седем годишна възраст е несериозно да се говори, освен в случаите, когато зрителната острота е малко засегната.

• Anonymous
  • Topic Author
  • Посетител
27 Апр 2010 20:45 #6 от Anonymous
Моля за съвет за променливо влошаване на зрението ми. Имам късогледство и астигматизъм на лявото око, което е "мързеливо". Не мога да разбера защо има дни, в които виждам много добре с това око. Зрението ми е като дясното. След ден-два обаче зрението пак ми се влошава и започвам да виждам размазано с него. Имам ли шанс да си оправя зрението на това око без очила или др. външна корекция. Благодаря

More
28 Апр 2010 08:32 #7 от Vasilec
Е не сме врачки, но все пак трябва да те питам:
Каква ти е зрителната острота и корекцията на лявото око? Каква е зрителната острота на дясното? Поставена ли ти е диагноза мързеливо око? На колко години си? От кога датира късогледството на лявото око?
Сигурен ли си, че един ден виждаш с лявото, а друг - не? Това някакси не отговаря на определението на мързеливо око. Затова е най-добре да те види офталмолог отново. Консултирай се с друг. Изключително добри офталмолози има в Александровка болница, София.

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.

• Anonymous
  • Topic Author
  • Посетител
04 Май 2010 20:33 #8 от Anonymous
След много обстойни прегледи при проф. П. Цанева и д-р Дойчинов, зрителната острота ми е 0.8. Имам късогледство -5.0d. i cyl.-1.5. Това което ме учудва е как по някога зрението ми се оправя временно.

• Anonymous
  • Topic Author
  • Посетител
07 Юни 2010 12:26 #9 от Anonymous
Мила, не се мъчи с очела, щом не чувстваш нужда от тях. Убедена съм, че това /липсата на очила/ няма да влоши зрението ти. Просто стой по-малко пред компутъра и излизай по-често сред природата /където пространствата са огромни, в сравнение с размерите на стаята/.
Внимавай само с лещите, защото моето лично мнение е да бъдат избягвани - те наистина могат да влошат зрението ти ;) .

More
31 Май 2011 14:17 #10 от strunata
Аз съм на 23 години,преди като стоя на компютара и си свивах очите,много ме болеше главата и странното-едни петна ми се получаваха.Като си разтаркаме очите как ни се получават едни бели петанца за няколко секунди,на мен така ми ставаха петна от време на време без да си разтърквам очите...Отидох на очен и ми каза че всичко е наред,гледа ме с един уред,но като ме пита за цифрите се оказа че не виждам малките на таблото...Преди това ми сложи едни капки в очите,каза че ще ми се замрежи погледа,така и стана,сложи ми после пак.Исписа ми очила,на рецептата пишеше 0,75 това 0,5 ли означава?Порачах си очила и като ги взимах,аптекарката ми каза да не ги нося постоянно,само като чета и да не гледам телевизор с тях.Доктора нищо не ми каза,нито колко години да ги нося,нито как,постоянно или само да чета...
От 20.05.2011 ги нося от време на време,днес на 31.05.2011 пак ме боли главата,все едно слизам от вартележката,не знам защото не съм свикнала още да нося очила ли не знам...

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум