Очила за компютър

• Цанкова
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
28 Мар 2013 13:57 #1 от Цанкова
Цанкова created the topic: Очила за компютър
Здравейте, обръщам се към Вас, като представители и участници в най-авторитетния форум за медицина в БГ.
Имам слабо изразено късогледство - около 1 диоптър. Скоро си направих очила за работа с компютър - антирефликсни, хелиоматик, от "органично стъкло" ......и т.н., с две думи - много скъпи и надявах се много качествени. От както ги ползвам обаче, имам леко глевоболие и чувствам по-голама умора и сухота в очите, в сравнение с преди това. Възможно ли е това да се дължи на очилата ми или само си внушавам съществуването на такова влияние?

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• Цанкова
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
28 Мар 2013 14:00 #2 от Цанкова
Очила за компютър
Благодаря предварително!

More
28 Мар 2013 15:46 #3 от tsetso
Очила за компютър
Предполагам очилата са направени след обстоен преглед при очен лекар с циклоплегия (блокиране на акомодацията, което има ефект и разширяване на зениците) и по негова рецепта. Междуфокусното разстояние трябва да бъде спазено!
В противен случай може да имате подобни оплаквания. В някои случаи, поради една или друга причина, не се циклоплегира и това води до грешки при измерването на диоптъра.
Другият вариант е оплакванията да са временни, особено ако до сега не сте носили очила.

Административен профил.

Създадено с Kunena форум