Дразнене в едното око

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
28 Юни 2010 19:43 #1 от CrazyBitch
CrazyBitch created the topic: Дразнене в едното око
Здравейте!
Проблемът ми е следният: от ден и половина усещам дразнене в едното око(в края откъм носа). Нося очила(0.5 диоптъра), но не постоянно, а само пред компютъра, телевизора и т.н.). На компютъра съм около 3 часа дневно(по 1 сутрин, обед и вечер).
На какво може да се дължи това дразнене?

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• д-р Георгиев
  • Посетител
28 Юни 2010 20:10 #2 от д-р Георгиев
Re: Дразнене в едното око
Здравейте,
съществуват много причини за дразнене в окото. Едни от най-честите причини за дразнене на очите са:
- очите ви не могат да произвеждат достатъчно сълзи и вие чувствате остра болка, парене и сухота.
- чуждо тяло в окото
- конюнктивит т.нар. „червено/розово око" - бактериална или вирусна инфекция на конюнктивата, която покрива очната ябълка.
- може да имате ечемик или възпаление на една от мастните жлези на клепачите.
- блефарит - заболяване на клепачите
- алергии
Това, което мога да ви препоръчам, е да спрете да докосвате и търкате очите си, тъй като по този начин увеличавате шансовете за инфекция, ако такава още няма, и може да надраскате роговицата. Ако забележите други промени (зачервяване, парене, искри и пр.) или оплакванията персистират още няколко дни, отидете на очен лекар.
Поздрави

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
28 Юни 2010 20:21 #3 от CrazyBitch
Най-вероятно ми се струва първото. Иначе ако е конюнктивит окото ми ще е зачервено, а то не е такова. Не съм забелязала и подуване на клепачите. Окото не го търкам. Чуждо тяло няма. Но опитах да си видя горният клепач от вътрешната страна и ми се струва зачервен.
Благодаря, че се отзовахте!
Поздрави

More
28 Юни 2010 22:20 #4 от vily
Зачервяването на конюнктивата все пак може да бъде конюнктивит, бялото на окото (склерата), може да бъде засегната по-късно от инфекцията. Не че поставям диагноза - само предположение. За мен по-вероятно е алергия/ чуждо тяло или "синдрома на сухото око", въпреки че малко стоите на компа.

Студент по медицина, 3 курс

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
03 Юли 2010 19:21 #5 от CrazyBitch
Мерси за отговорите. Скоро ще ида на компютърна диагностика, да видим какво е в края на краищата. Напоследък забелязах, че май трябва да ми се увеличи диоптъра. Зрителната ми острота е намаляла. И това не стана постепенно. В смисъл един ден си лягам с нормално зрение, на другият се събуждам и ... ужас.

• Здравко
  • Посетител
04 Юли 2010 12:31 #6 от Здравко
Ще следим за развитие.

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
05 Юли 2010 19:56 #7 от CrazyBitch
Да, ще напиша какво е казал. Обаче искам да вмъкна и един друг проблем, който забелязах вчера. Докато си гледах небето, забелязах едни "паяжинки" пред очите ми. Бяха точно като [url:1b6vafqu] upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b2/Floaters.png [/url] тези. Четох, че това са симптоми, които предполагат отлепване на ретината. Може ли да отшумят от самосебе си или е сериозно? В сряда съм на очен и все пак..
Мисля, че си въобразявам вече. И преди понякога съм ги виждала на бял фон, но не са ме притеснявали. Обаче сега само за тях мисля и си ги виждам.

• Здравко
  • Посетител
06 Юли 2010 09:45 #8 от Здравко
Чак отлепване на ретината.
Спокойно почти всеки има такива. Т.нар. флоутъри обичайно са причинени от дегенеративни изменения в стъкловидното тяло, които поради неизвестна за сега причина се появяват (често и по рождение). Може да се притесняваш единствено, ако забележиш драстичното им увеличаване и да се консултираш с лекар. По принцип човешкият мозък бързо ги игнорира и ако не мислиш за тях, ще видиш, че няма да ги забелязваш (естествено зависи колко са и дали са в двете очи).

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
06 Юли 2010 13:24 #9 от CrazyBitch
Хах.. Успокоихте ме. ;) Засега са малко(1-2), но постоянно мисля за тях и ме дразнят. Особено сега като гледам монитора..

More
06 Юли 2010 18:45 #10 от vily
Спокойно, никой още не е ослепял от мътнините. Че са досадни - досадни са, но се свиква. мен лично си ме мъчат ;)

Студент по медицина, 3 курс

Модератори: д-р Георгиев
Създадено с Kunena форум