Дразнене в едното око

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
06 Юли 2010 21:16 #11 от CrazyBitch
Re: Дразнене в едното око
Няма да се махнат, така ли? ;)

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• Здравко
  • Посетител
06 Юли 2010 22:14 #12 от Здравко
По-скоро не.

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
07 Юли 2010 19:03 #13 от CrazyBitch
Странно - каза, че си оставам със същият диоптър. За "паяжинките" забравих да го питам. Но скоро ще ходя пак и няма да пропусна. Междудругото забравих да ви кажа, че дразненето в окото премина, но както виждате... нов проблем. И то завинаги.

More
08 Юли 2010 23:04 #14 от Vasilec
Не се притеснявай :) . Всеки човек се отличава с индивидуални и характерни белези. Флоутърите са част от това. Аз лично нямам, но голям брой мои колеги се оказа, че имат такива (при прегледите в Александровска), и някои дори считат това за признак на уникалност. Не е болка за умиране, освен ако не ти понижават качеството на живот. Обичайно не се и появяват повече.

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
09 Юли 2010 13:20 #15 от CrazyBitch
Аз не искам да съм уникална. :)
Точно 2 от "паяжинките" са ми проблемни, понеже имат малко черно в края и естествено това ме дразни. Останалите са прозрачни и не ми правят впечатление. Забелязах, че 2-те, които споменах по-горе, дори променят "местоположението" си. Понякога са пред очите ми и мога да ги разгледам подробно, друг път ги виждам с периферното си зрение и колкото и да се опитвам да ги видя - не се получава.
Чудя се дали тези италиански разтворими таблетки "Vitreoxigen" помагат. Ако е така, поръчвам си ги веднага.
Моля, ако някой е прибегнал до използването на таблетките или по някакъв друг начин се е "избавил" от досадните флоутъри, да сподели как.(Знам, че няма начин да се премахнат, ама все пак. Направо полудявам! Само на 17 съм, по дяволите.)

More
09 Юли 2010 16:26 #16 от Vasilec
По-добре се консултирайте по този въпрос по време на идния преглед при офталмолог.

Ако съм Ви бил полезен или съм Ви направил добро впечатление, моля натиснете бутона "Благодаря" под мнението ми.

Sport Medicine

Любознателен студент по медицина 6 курс.

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
09 Юли 2010 16:58 #17 от CrazyBitch
Непременно.

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
23 Юли 2010 21:20 #18 от CrazyBitch
Днес ходих на офталмолог(д-р Савова, ДКЦ Плевен). Минах през някакъв апарат, на който ти закриват едното око и трябва да следиш една червена точка със свободното око, движеща се из пространството, което гледаш. Около нея пресвяткват зелени точки и колкото точки си видял, толкова пъти натискаш един бутон, който е в ръцете ти. Така и с двете очи. Таа, след това очната ми каза, че не вижда нищо притеснително. Изписа ми едни капки Nevanac( http://webcache.googleusercontent.com/s ... l=bg&gl=bg ) и във сряда пак съм на преглед, като след това, следобядът, ще ходя на детски невролог. Разпитва ме дали съм вдигала тежко, дали имам проблеми с хормоните, главоболие, световъртеж, изтръпване на крайниците и пр. Доста се учудиха, че на тази възраст имам такъв проблем.

• Здравко
  • Посетител
26 Юли 2010 10:40 #19 от Здравко
Важното е, че са взети мерки своевременно и сте потърсили лекарска помощ на време, за да се проведе специфично лечение.

• CrazyBitch
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
28 Юли 2010 19:31 #20 от CrazyBitch
Така.. Ходих днес пак при нея и, както предният път, каза, че не вижда нищо. Разширява ми зениците, свети ми с "фенерчето"(така му викам :D ), гледа ме на един друг апарат. След това, следобядът, в нейният кабинет дойде някаква друга офталмоложка(а беше казала, че ще ме праща на детски невролог..), която също ме прегледа и каза същото като миналата. Казаха ми след месец да ида пак. Ако се появят "светкавици" да ида по-рано.

П.П. Чудя се кога ли ще ми кажат, че няма лечение за това... :roll:

Създадено с Kunena форум