Навехнат глезен

• Alisiq Sun
  • Topic Author
  • Начинаещ
More
19 Мар 2013 22:49 #1 от Alisiq Sun
Alisiq Sun created the topic: Навехнат глезен
Здравейте, искам съвет!!! И искам да споделя следното на 27 години съм. На 17.08.2012г. паднах много лошо като си почиствъх артамента и си навехнах глезена. След 4-Часа отидох в болиницата направиха ми ренгинова снимка казаха ми няма счупено...-Сложи си наглезенка компреси и т..н ми казах и ще ти мине.Да ама не. След 3 сед. отидих на ортопед-травматалог, прегледаме и ми, пита искашли да ти поставя инжекция? Казх да !Поставиха ми(флостерон,дидокаин) локално, и нищо повече.В продалженеи на месец и половина ходех на нагревки, но и те не ми помагнаха.На 4.01.2013г си направих следното изследване ЯМР.От него се установи следното, заключение:"Руптура парциалис лигаментум тало-фибуларе постериор" Моля накой да ми ми обясни за какво става на въпрос? Благодаря, Ви Предварително!Останете със здраве.

Please Вход or Регистрация to join the conversation.

• д-р Георгиев
  • Посетител
20 Мар 2013 18:40 #2 от д-р Георгиев
Навехнат глезен
Максимален ефект от консервативна терапия може да се очаква след около 10 седмици активна рехабилитация. След този период 20% от травмираните продължават да имат симптоми поради функционална или механична нестабилност. Ако пациентът е достигнал максималната полза от функционалната рехабилитация и има все още постоянен дефицит, следва да се разглежда и хирургична реконструкция, но това трябва да го прецени лекуващия лекар.
Руптура парциалис лигаментум тало-фибуларе постериор ще рече частично разкъсване на връзка, разположена между костите на подбедрицата и ходилото.

More
23 Сеп 2013 00:32 #3 от mimss98
Навехнат глезен
Здравейте! Аз също имах подобен проблем....Аз учих в спортно училище- лека атлетика.На 16.05.2012 г. стъпих "на криво" на тренировка от което последва подуване и мъчителна болка...На следващия ден отидох при личният ми лекар и той ми каза са някакво връзки и ще ми минат ако не си движа кракът за 14 дена и да слагам компреси, така и направих и ми мина... Но пак ме заболя месец по-късно и повторих процедурата...Мина ми, но този месец пак ме заболя и си мислех,че не мога да продължавам само на компреси...Нямам отток или температура само ме боли...Моля за съвет искам веднъж за винаги да ми мине...Предварително благодаря!!! :))

• д-р Георгиев
  • Посетител
24 Сеп 2013 19:44 - 24 Сеп 2013 19:45 #4 от д-р Георгиев
Навехнат глезен
Няма как да гадаем без образни изследвания. За целта трябва да се направи поне една рентгенова снимка, а при преценка от специалист и ЯМР, който ще визуализира и меките тъкани. Съветвам Ви да се консултирате с ортопед.
Последна промяна: 24 Сеп 2013 19:45 от д-р Георгиев.

More
07 Дек 2014 16:48 #5 от alex97m
Навехнат глезен
Здравейте, на 17години съм и имам навяхване на глезена 1-ва степен както малка пукнатина в края на най-малката метатарзиална кост. Инцидентът стана на 26.11.2014. Същата вечер ми беше поставена шина в Пирогов, която носех докато ми спадне отокът. На 01.12.2014 ми поставиха гипс който ще сваля на 15.12.2014. Въпросът ми е, какво следва след това(рехабилитации и т.н.) и кога най-рано ще мога да карам сноуборд. Благодаря предварително. :)

More
08 Дек 2014 22:37 #6 от tsetso
Навехнат глезен
За сноуборда забрави този сезон, от личен опит говоря.

Административен профил.

Създадено с Kunena форум